O nas

KAGYUMA to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu – głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie nowego, bogatego świata muzycznego.
Kwartet został wyróżniony nagrodą WARTO 2018 przyznawaną przez Gazetę Wyborczą dla najbardziej obiecujących młodych artystów.

Laureatki wielu festiwali, m.in.: Nagroda Specjalna Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwal NOFFA, Nowy Dwór Mazowiecki (2017), I nagroda XX Ogólnopolskiego Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Warszawa (2017), II nagroda Festiwalu Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne – Grodków (2016), Nagroda „TRYTON” dla największej osobowości artystycznej 46. Festiwalu FAMA (2016), finalistki Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”, Toruń (2016), finalistki 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Wrocław (2016), Nagroda Główna VI Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu (2015), Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy (2015), Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu SANOK (2015), Nagroda VI Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej, Wrocław (2015).

Artystki z sukcesami koncertowały w takich miejscach, jak Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Rampa w Warszawie, w ramach III Festiwalu „Muzyka Na Pograniczu” w Sanoku, podczas 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; na Festiwalu Malta w Poznaniu; na festiwalu filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, podczas Slot Art Festival 2017 w Lubiążu; w Poznaniu na Starym Rynku w ramach „Kulturalny Stary Rynek”.

Kamila Salach

Wokalistka, pianistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka. Ukończyła fortepian jazzowy na wydziale jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowe przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Lubi wyzwania, podróże i bujać w obłokach, mimo że twardo stąpa po ziemi. Wrażliwa, odważna, kreatywna, bierze życie takim jakie jest próbując na co dzień odnajdować piękno w każdej sytuacji i cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Obecnie pracuje we wrocławskim Teatrze Arka oraz Szkole Muzyki Nowoczesnej. Na co dzień zajmuje się również komponowaniem muzyki do spektakli. Z zespołem KAGYUMA działa od 4 lat i, jak mówi, nie wyobraża sobie życia bez ich muzycznych współbrzmień i zespołowych, kobiecych pogaduszek. 

Agata Majewska

Wokalistka, aktorka scen muzycznych , pedagog specjalny. Absolwentka Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Współpracuje z Dolnośląskim Towarzystwem Muzycznym oraz Stowarzyszeniem św. Celestyna w Mikoszowie jako nauczyciel śpiewu i emisji głosu oraz muzykoterapeuta. Jako dziecko śpiewała tak głośno w szkole i kościele, że nabawiła się poważnej kontuzji strun głosowych, co stało się motywacją do rozpoczęcia regularnych ćwiczeń śpiewu. Pobierała lekcję emisji głosu stopniowo poznając tajniki klasycznego Bel Canto, z wiekiem dojrzewając do muzyki rozrywkowej poszerzała swoje umiejętności o amerykańskie Speech Level Singing. Interesuje się wokalistyką szeroko pojętą włączając w to śpiew biały, alikwotowy oraz emisję głosu na każdym stopniu zaawansowania. Prowadzi zajęcia z osobami których zawód opiera się na mowie oraz niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą w fazie rozwoju mowy. Kocha taniec, pisanie piosenek oraz rozpoczętą od niedawna naukę gry na wszystkim, co może przydać się do grania w zespole KAGYUMA.

Julka Kulpa

Wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog wokalny. Absolwentka wokalistyki jazzowej PWSZ w Nysie oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.  Dźwiękowa poszukiwaczka skarbów, stara się łączyć ze sobą różnorodne techniki śpiewu, uznając śpiew za przedłużenie duszy i potężne narzędzie terapeutyczne, które pozwala wyrazić to, co nienazywalne. Introwertyczko-ekstrawertyczka, marzycielka. W dźwiękach szuka ciszy i alikwotów, w ciszy szuka dźwięków. Zakochana w śpiewie alikwotowym, śpiewie organicznym, jodze oraz różnorodnych technikach oddechowych, które wykorzystuje zarówno w pracy scenicznej jak i w metodach nauczania. Prowadzi regularnie autorskie indywidualne i grupowe warsztaty wokalne (m.in „Kolory Dźwięku”- warsztaty śpiewu intencyjnego), w których stara się uwydatnić piękno ludzkiego głosu wierząc w siłę indywidualności i dobrych intencji za pomocą całej palety dźwiękowych barw. Pracuje również z dziećmi niewidomymi ucząc jak oddech i śpiew mogą pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. 

Marta Mackiewicz

Wokalistka, instrumentalistka, aktorka scen muzycznych i pedagog wokalny. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Miłość do muzyki zaszczepił w niej zespół wokalno – taneczny „Krajki” z Łodzi, w którym zaczęła artystyczną przygodę w wieku 6 lat. Następnie na jej drodze pojawiła się wiolonczela i fortepian.  Prywatnie nazywana jest „czarownicą”. Rzuca dobre uroki, marzenia przekuwając w rzeczywistość. Śpiewanie daje jej radość, siłę i spokój. Uważa, że głos to wspaniały instrument do wyrażania siebie, swojej ekspresji, emocji, jest dobrym narzędziem do komunikowania się ze światem. Śpiewać znaczy opowiadać historie.  Prowadzi indywidualne oraz zespołowe zajęcia wokalne z dziećmi, młodzieżą i seniorami, mocno ceniąc sobie tę działalność.  Entuzjastka sushi, teatru tańca i zanikającej mody na kupowanie płyt CD.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email
Facebook
Facebook